دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 21:00

توسعه اجتماعی در غرب کارون با حمایت صنعت نفت دنبال می‎شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

    اولویت‎های مردم ساکن در مناطق غرب کارون به‌ویژه دشت آزادگان و هویزه و همچنین فرصت‎ها و چالش‎های پیش روی شرکت متن در اجرای فعالیت‎های توسعه‎ای در این مناطق، در نشست مشترک مدیران ارشد این شرکت با استاندار، مسئولان دستگاه‎های اجرایی و فرماندهان انتظامی استان خوزستان بررسی شد.

 تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در حاشیه این نشست که دیروز (۱۶ دی ماه) برگزار شد، گفت: صنعت نفت به عنوان پیشاهنگ اقتصاد کشور مسئولیت‎های مهمی به‌عهده دارد و با توجه به سیاست دولت در اجرای فعالیت‎های توسعه‎ای در صنعت نفت به‌ویژه در میدان‌های مشترک، شرکت متن به عنوان نماینده شرکت ملی نفت ایران در توسعه مناطق غرب کارون فعال است و برای ایفای مطلوب مسئولیت‎های خود، به تعامل با دستگاه‎های استانی و منطقه‎ای نیاز دارد.

وی برگزاری نشست مشترک با استاندار، مسئولان استانی و فرماندهان انتظامی خوزستان را گامی در مسیر بهبود تعامل فیمابین و تسهیل شرایط برای شتاب‎بخشی به فعالیت‎های توسعه‎ای عنوان کرد و افزود: شرکت متن همسو با اجرای برنامه‎های توسعه‎ای، به مسئولیت‎های اجتماعی نیز توجه ویژه‎ای دارد و متقابلا انتظار می‌رود در سایه هماهنگی و یکپارچگی بین نهادها و دستگاه‎های استانی و گسترش همکاری‎ها، در رویارویی با تنگناهای احتمالی دچار توقف نشود و بتواند به مسئولیت‎های سنگین خود در توسعه میدان‌های مشترک غرب کارون جامه عمل بپوشاند.

دهقانی، آبگیری ۸۰ درصد تالاب هورالعظیم را همگام با افزایش برداشت نفت از میدان‌های غرب کارون در سال‎های اخیر، یکی از مصادیق توجه شرکت متن به ابعاد زیست‎محیطی توسعه در غرب کارون و مسئولیت‎های اجتماعی در این بخش دانست و گفت: دستیابی به توسعه پایدار بدون توجه به مسئولیت‎های حوزه CSR امکان‎پذیر نخواهد بود.

نقش تاثیرگذار نفت در اشتغال‌زایی در غرب کارون

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان نیز در حاشیه این نشست گفت: برگزاری چنین نشست‎هایی به افزایش تعامل بین صنعت نفت و دستگاه‎های استانی و در نتیجه به تسهیل امور و افزایش رضایتمندی اجتماعی در منطقه کمک می‎کند.

وی افزود: فعالیت‎های توسعه‎ای صنعت نفت در منطقه عملیاتی غرب کارون تاثیر قابل ملاحظه‎ای در ایجاد اشتغال به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این منطقه داشته است و امیدواریم با شناسایی و رفع تنگناهای موجود و استفاده بهینه از فرصت‎ها، در عین حال که شرایط برای اجرای عملیات توسعه‎ای شرکت متن بهبود می‎یابد، دستاوردهای اجتماعی بیشتری را نیز با هدف افزایش کیفیت زندگی مردم منطقه شاهد باشیم.

منبع: شانا

خواندن 177 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395